Nový pohled na objemový trénink
Objemový trénink je nepostradatelnou součástí přípravy. V jisté míře by ho měli provádět všichni běžci, a to i sprinteři. Bez něj totiž dříve či později narazíš na výkonnostní strop. V tomto článku se dozvíš, jak taková adaptace na objemový trénink z hlediska fyziologie zátěže probíhá.
Jóga pro běžce
Posílí oslabené svaly, protáhne ty zkrácené, zlepší stabilitu trupu i kloubů, zmírní stres, podpoří regeneraci a pomůže ti lépe vnímat potřeby tvého těla. Jóga má pro běžce opravdu hodně benefitů, a proto jde o ideální doplněk běžeckého tréninku.
Běh v chladu
Zima je časem, kdy spousta běžců, hlavně těch začínajících, raději vůbec nevyběhne, popřípadě mnozí přesunou svůj trénink do vnitřních prostor. Což, jak se dozvíš, není pro tělo ani duši úplně vhodné. Naopak zima a jakákoliv nepřízeň počasí má na člověka blahodárné účinky.
Trénink v bílé stopě
Běžky jsou radost! kloužeš krajinou, kocháš se zasněženou přírodou a jediný zvuk, který slyšíš, je šustění lyží o bílou pokrývku… Tomu se v zimě máloco vyrovná. Pokud si ale zároveň chceš i pořádně máknout, poradíme ti, jak na běžkách rozvíjet vytrvalost, sílu, rychlost i obratnost.
Nauč své tělo spalovat tuky
Zlepšení schopnosti těla využívat jako zdroj energie tuky je jedním z důležitých přínosů objemového tréninku. Zkušení vytrvalci dokáží za minutu spálit až dvojnásobek tuků oproti začátečníkům. A jak tuto schopnost umocnit ještě více, zlepšit svou výkonnost a podpořit hubnutí?