• Nákupní košík
    0 Kč
    0
 
 
 »  Články  »  FOŤ a BĚHEJ

FOŤ a BĚHEJ

Spousta kamarádů se mě ptá, jakej pořídit foťák (ne vždycky na běhání :), čím fotím já nebo kde ho při běhání nosím. Typickej dotaz zní “mám starou zrcadlovku (rozuměj 3 roky) a potřebuju něco lepšího, fotky jsou rozmazaný, tmavý nebo málo barevný”… a jak je mým zvykem, rozhod jsem se odpovědět dost zeširoka...

Trailový a horský běhání má tu výhodu, že tě vytáhne na úžasný místa o kterejch se fotografům často ani nezdá. Součastná technika a vybavení ti navíc dává možnost zachytit okamžiky a místa takovým způsobem a v takové kvalitě, že výslednej materiál nemusí končit jen na obrazovce mobilního telefonu. S mobilem, lehkym kompaktem nebo akční kamerou můžeš bez problému pořídit snímky pro fotoobraz o rozměru 100x70cm. Občas se povede, že můžeš použít JPG rovnou z foťáku, mnohem častěji ale bývá, pro dosažení nejlepšího výsledku, potřeba korekce barev, jasů nebo doostření. 

První workshop z připravované série na téma Foť a běhej (vol. I) bude zaměřenej na základní informace. V dalších dílech pak půjdeme víc do hloubky a budeme se detailněji věnovat výběru vybavení, následnému zpracování fotek a postprodukci. Na podzim jsme pak pozvali několik skvělejch fotografů které můžete potkávat nejen na závodech a kteří vám otevřou dveře do svojí kuchyně. Hlavním motem celého projektu je "Jak si užít běhání a přitom dělat lepší fotky”.

Termín a místo konání

31. 7. 2018 - běžecký obchod Trailpoint

Program

19:00 - 19:50    Úvod, seznámení s technikou a doplňky, správné nastavení
19:50 - 21:00    Společný výběh, testování a focení 
21:00 - 22:00    Zpracování fotek, diskuze

Co vás bude na prvním workshopu čekat

V první řadě se seznámíme s fototechnikou a doplňky, které budeme mít k dispozici na testování. Ukážeme si jaká zvolit nastavení pro co nejlepší výsledky a jak jednoduše upravit jas a barevnost fotografie. Dál budete moci otestovat různé typy batohů a ledvinek a vyzkoušet jak a kde fototechniku nosit a na co při trasportu dát pozor. Jak už jsem zmiňoval v předchozím textu, jedná se o pilotní workshop. V září bude následovat další díl, kde se budeme některým tématům věnovat víc do hloubky s profesionálním fotografem.

Přednášející
Michael Dobiáš - Trailpoint
Ondřej Krist - Megapixel

Max. kapacita
30 osob

Témata

Telefon, kompakt, GoPro nebo zrcadlovka?
Asi budete znát hlášku, že nejlepší foťák je ten kterej máš právě u sebe. No já nechci ponechat nic náhodě a tak se občas stane, že mám v jedný kapse iPhone, v druhý GoPro, ve vestě kompakt a na pásku cvaknutou fisheye předsádku pro iPhone od BlackEye.

Máš lepší fotku než si myslíš
Překvapilo by vás, jaký rozdíl může znamenat jednoduchá barevná úprava a kolik fotek se dá zachránit v postprocesu. To často platí i u profesionálních fotografů. Nepotřebujete hned Photoshop. To dneska platí i pro mobilní telefony a aplikace. Úpravy a zpracování fotek - sw a apky. Jak vytáhnout stíny a přepálený světla. Zostření a korekce objektivu.

Sdílení a tisk 
Je lepší pořídit si vlastní tiskárnu, nebo si nechat vytisknout fotky u profesionálů? 
Facebook a Instagram, Flickr, Apple iCloud, Rajče...

Barvy, kontrast, jas a kompozice
Držet zlatý řez, nebo kašlat na pravidla? Jaké dodržovat zásady při ladění barev a úpravách fotek. Těchto bodů se spíš lehce dotkneme a budeme se jim věnovat na příštím workshopu.

Nastavení 
JPG vs RAW, HDR, Blesk
Vypněte digitální zoom, nastavte nejvyšší rozlišení
Klaibrace monitoru

Batohy, ledvinky a pouzdra
Fotobatoh vs batoh na běhání
Voděodolná pouzdra
Jak nosit - Peak Design, Blackeye

Doplňky
Stativ, dálková spoušť, stabilizátor, blesk, odrazné plochy

Bacha na baterku
Náhradní barie a powerbanky.

Tak doražte, těšíme se na vás.
Michal a spol.

Mrkněte na techniku a doplňky, které můžete otestovat  >>> 

Olympus TG-4

GoPro Hero 5

Blackeye HD Combo

Joby Gorilla pod 350

Feiyu Tech G5

BlackEye stativ

UltrAspire vesta Momentum

UltrAspire Fitted Race Belt

Peak Design doplňky

     

 

 

Partner projektu

Provozováno na Provozováno na systému NetShops