»  BOTY  »  Pánská obuv  »  INOV-8 ROCLITE 300 (M) Blue/Yellow
výprodej -20%
doprava
zdarma
Nedostupné
  • INOV-8 ROCLITE 300 (M) Blue/Yellow
  • INOV-8 ROCLITE 300 (M) Blue/Yellow
  • INOV-8 ROCLITE 300 (M) Blue/Yellow
  • INOV-8 ROCLITE 300 (M) Blue/Yellow
  • INOV-8 ROCLITE 300 (M) Blue/Yellow
  • INOV-8 ROCLITE 300 (M) Blue/Yellow
  • INOV-8 ROCLITE 300 (M) Blue/Yellow

INOV-8 ROCLITE 300 (M) Blue/Yellow

ROCLITE je vybroušeným diamantem mezi krosovými botami. Velkou zásluhu na tom má především skvěle navržená podešev, která poskytuje vynikající grip a zároveň velmi dobrou životnost. Tyto vlastnost... Celý popis
Hodnocení
2 990 Kč
2 390 Kč
1 975 Kč bez DPH
Popis Parametry Hodnocení (1) Komentáře (0)

ROCLITE je vybroušeným diamantem mezi krosovými botami. Velkou zásluhu na tom má především skvěle navržená podešev, která poskytuje vynikající grip a zároveň velmi dobrou životnost. Tyto vlastnosti jsou ještě podpořeny využitím Tri-C pryžové směsi kombinující tři různě tvrdé materiály pro dokonalé vyvážení životnosti a gripu tam, kde je to nejvíce potřeba. Doma je ROCLITE především na měkkém podkladu, kde naplno využijete 6 milimetrů vysoké špunty. Díky vysoké hustotě vzorku a jeho velké kontaktní ploše ale ROCLITE neztrácí přilnavost ani na tvrdém podkladu, nebo na silnici, což z něj činí dokonale univerzálního společníka do jakýchkoliv podmínek. 

Model ROCLITE 300 je vynikající vstupní variantou do trailu pro každého, kdo si chce vyzkoušet DNA značky INOV-8. 

Drop je zde 8 milimetrů a stejnou výšku má i tlumící vrstva v přední části chodidla. To znamená, že v ROCLITE 300 budete schopni perfektně číst terén a boty vás spolehlivě provedou i technickými pasážemi. O dostatečný komfort se stará EVA tlumící směs doplněná o výztuhu META-PLATE. Bát se tak nemusíte žádných ostrých kamenů, ani ztráty flexibility, protože použitá výztuha dokáže vaše chodidla efektivně ochránit, aniž by došlo k negativnímu dopadu na ohebnost celé boty. 

Svršek je u ROCLITE 300 tvořen lehkou a odolnou síťovinou a je napnutý na střední šířce. Očekávat můžete dostatek prostoru pro příčnou klenbu a prsty a zároveň pocit pevného obepnutí kolem nártu. Chybět nesmí pevný chránič prstů, nebo výztuhu obepínající kotník pro zajištění potřebné stability. 

Doporučujeme

 


Více od značky INOV-8

BOTY INOV-8 Pánská obuv INOV-8

Parametry produktu

Hodnocení produktu

Tomáš Bičík
24.4.2019
Nové Roclity zatím zaběhávám. Jsou to již moje 5. nebo 6. Roclity, kdy jsem začínal na těch lehkých kolem 200 g, ale postupem doby a věku hledám univerzální boty s trochu větším tlumením, což nové "300" splňují. K Roclitům jsem se vrátil po loňské zkušenosti s Trailrocy 285, které byly výrazně tvrdší a zřejmě jsem si z nich odnesl problém s achilovkou. Rocklity 300 jsou výrazně měkčí a komfortnější, než Trailrocy 285, a to nejen podešev, ale i svršek boty. Pokud dokáži objektivně zhodnotit, tak jsou 300 tlumivější, než model Roclite 305, ve kterém jsem běhal v roce 2017 a 2018; mají víc gumy pod chodidlem a hlavně pod patou. V roce 2016 jsem zkoušel model Race Ultra, který byl super komfortní díky šířce boty (= bačkory), ale neměl jsem v nich pocit stability v terénu; chodidlo bylo v botě příliš volně i přes utažení tkaniček. Roclity obepínají chodidlo výrazně pevněji, ale stále komfortně. Běhám výhradně v terénu (les, hory, pole, louky), ale občas musím přeběhnout i asfalt nebo zpevněnou cestu. Zatím na všech površích je Roclite 300 komfortní, v terénu stabilní, měkká a přilnavá bota, a to i na skále. Jsem zvědavý, co vydrží svrchní látka, protože poslední páry (Roclite 305 a Trailroc 285) se totálně roztrhaly po jedné sezóně (cca 2000 km) u kloubu palce a malíku. Předposlední poznámku věnuji tkaničkám. Ty v modelech Race Ultra a Trailroc stály za prd a pořád se rozvazovaly. Do nových Roclitů 300 jsem si dal starší a "drsnější/hrubší" tkaničky z Roclitů 305 a ty drží skvěle. Poslední část hodnocení věnuji stručnému srovnání s druhými novými botami: Adidas adizero Boston. Jasně je to úplně jiná bota (silniční objemovka), ale chtěl jsem vyzkoušet po letech úplně jinou botu na běhání. Pokud je sucho a běhám po pevnějších lesních cestách jsou ády i v lese v pohodě. Oproti Inove8tům jsou o trochu tvrdší, ale pořád měkčí, než Trailrocy, jsou užší (lepší pro stabilitu), ale pocitově méně komfortní. Myslím, že adidasky budou super na rychlý kratší a suchý kros nebo intervalový lesní trénink. Na dlouhý běh s touláním bez plánu po lesích mi přijdou Roclity lepší.

Komentáře k produktu

Tento produkt zatím nikdo nekomentoval.

Soubory ke stažení

Tento produkt nemá žádné soubory ke stažení.
Provozováno na Provozováno na systému NetShops